پابرهنه
پابرهنگانیم و غیر از خدا كسی را نداریم و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم برنمیداریم. امام خمینی 
قالب وبلاگ
نویسندگان
دقیقا یادم نمیاد کدوم شماره بود؛ تو نشریه قرآنی مکیال یه مطلبی آماده شده بود تحت عنوان مصاحبه با حضرت علی(ع) که با استفاده از خطبه های نهج البلاغه مسئله ای رو مد نظر گرفته بودند و بعد چند سوال مطرح کرده بودند و جوابش رو بوسیله همون خطبه ها داده بودند. سوال ها با هم مرتبط بود و موضوع خاصی رو دنبال میکرد. خلاصه اینکه حداقل تو نشریات ما حرکت نو و تازه ای بود.

بعضی ها معتقدند تا انسان براش مسئله، مشکل و یا ابهامی وجود نداشته باشه یا به وجود نیاید حرکت نمیکنه. یعنی اینکه انسانها مسئله محور هستند (این با تهدید محور بودن تفاوت زیادی داره) و مسائل هست که باعث سیر تکاملی انسان می شه. البته از این موضوع می گذریم که مسئله ها هستند که دغدغه ها را می سازند یا دغدغه ها مسئله ها را!!! اما آنچه که مهمه نحوه خوب پرداختن به یک مسئله است که باعث کسب نتیجه مطلوب می شه و سیر تکاملی ایجاد می شود.

یکی از عناصر مهم مسئله ها سوال است. در واقع خوب سوال پرسیدن گام مهمی در فهم مسئله هست. کسانی که بر روی سوال کار کرده اند می گویند سوال ها مانند پرتو های نوری هستن که به ابهام تابیده می شه و آن را روشن میکند و به تعبیری، این روشنایی همان علم است و سوال، گام اول در فکر کردن است. خوب سوال مطرح کردن باعث جذابیت مسئله هم می شود. 

مسئله محور و سوال محور فکر کردن کار بسیار جذابیست و از این روش نتیجه های خیره کننده و جواب های خیلی خوبی به دست می آد. خودم فعلا در حال یادگیری هستم و این یادگیری برایم بسیار شیرین هست چون قبلا با همین روش فکر میکردم ولی علمی و سیستمی بلد نبودم اما برای دوستانی که شیوه فکر کردن رو میخوان یاد بگیرن پیشنهاد میشه البته به این فلسفی نیست فقط هدف این بود که تو این نوشته ناقص مبنا رو گفته باشم.* با اینکه همه مطالب نشریه ها رو می خوندم، بعضی هاش واقعا خسته کننده بود ولی این یکی نبود. دلیلش مسئله و سوال محور بودن مطلب بود.
* نشریه مکیال مثالی بود برای پاسخ به یک مسئله با طرح سوال و صرفا برای روشن شدن موضوع، مکیال رو مثال زدم چون مورد دیگه ای به این شکل تو ذهنم نبود و البته برای جذابیت نوشته مثال را بدون هیچ توضیحی اول متن آوردم.
* تعدادی بعد از چاپ نشریه اعتراض زیادی به من کردن و میخواستن که دیگه ادامه مطلب در شماره بعدی چاپ نشه ولی به حرفشون اهمیتی ندادم چون نتونستن منو قانع کنن. اما اگر اون موقع اینا رو میدونستم می شنستم براشون فلسفله می بافتم.
[ سه شنبه 24 بهمن 1391 ] [ 07:00 ] [ پابرهنه ]
وقتی با بعضی صحبت میکنی و یا درباره مسئله ای صحبت میکنن و دلیلش رو ازشون میخوای میگن همه این کار رو میکنن! یا همه اینو میگن! یا همه دارن! یا همه میخرن! و همه های خیلی زیاد دیگه ای
این موضوع همه جا برای بعضی ها دلیلصحبت یا انجام کاراشون هست! این مسئله وقتی حاد می شه که برا بعضی ها این میشه حجت شرعی و درباره هر مسئله اساسی یا یه موضع گیری سیاسی به کار می برن.
مثلا در همین قضیه های اخیر مجلس، وجود و یا عدم وجود جریان انحرافی، دلیل برکناری خانم وزیر، روح حاکم بر قوه قضاییه یا حتی بعضی ها درباره تحلیل صحبت های حضرت آقا ...
حالا این همه حتی اگر رسانه ها باشند هیچ فرقی نمی کند و هیچ حجتی برایشان(برایمان) نیست.[ جمعه 20 بهمن 1391 ] [ 20:31 ] [ پابرهنه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


قدرتها و ابرقدرتها و نوكران آنان مطمئن باشند كه اگر خمینى یكه و تنها هم بماند به راه خود كه راه مبارزه با كفر و ظلم و شرك و بت ‏پرستى است ادامه می دهد و به یارى خدا در كنار بسیجیان جهان اسلام، این پابرهنه ‏هاى مغضوب دیكتاتورها، خواب راحت‏ را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانى كه به ستم و ظلم خویشتن اصرار می ‏نمایند سلب خواهد كرد.
صحیفه امام ج‏20 ص : 311

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات