تبلیغات
پابرهنه

پابرهنه
پابرهنگانیم و غیر از خدا كسی را نداریم و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم برنمیداریم. امام خمینی 
قالب وبلاگ
نویسندگان

توصیه میكنم نخوانید واگر خواندید بهش فكر نكنید.


"حُنَفَاء لِلَّهِ غَیْرَ مُشْرِكِینَ بِهِ وَمَن یُشْرِكْ بِاللَّهِ فَكَأَنَّمَا خَرَّ مِنَ السَّمَاء فَتَخْطَفُهُ الطَّیْرُ أَوْ تَهْوِی بِهِ الرِّیحُ فِی مَكَانٍ سَحِیقٍ"(1)


ترجمه: (برنامه ومناسك حج را انجام دهید) در حالی كه همگی خالص برای خدا باشد. هیچ گونه همتایی برای او قائل نشوید. و هركس همتایی برای خدا قرار دهد، گویی از آسمان سقوط كرده، و پرندگان (در وسط هوا)او را می ربایند؛  و یا تندباد او را به جای دور دستی پرتاب می كند.در این آیه آسمان كنایه از توحید است و شرك سبب سقوط از این آسمان میگردد. طبیعی است در این آسمان، ستارگان می درخشند ماه و خورشید می تابند خوشا به حال كسی كه اگر در این آسمان همچون خورشید و ماه نیست، دست كم همانند ستاره درخشانی است. هنگامی كه انسان از این بلندی سقوط میكند، گرفتار یكی از این دو سرنوشت دردناك میشود: یا در وسط راه و پیش از آن كه به زمین سقوط كند، طعمئه پرندگان لاشخور میگردد؛ به تعبیر دیگر، با از دست دادن این پایگاه مطمئن، در چنگال هوس های سركش گرفتار می شود كه هر یك از آنها بخشی از هستی او را می ربایند و نابود می كنند؛ یا اگر از دست آنها جان به سلامت ببرد، به دست طوفان مرگباری می افتد كه او را در گوشه ای دور دست چنان بر زمین می كوبد كه بدنش متلاشی و هر زره ای از آن به نقطه ای پرتاب می شود. گویا این طوفان كنایه از شیطان است كه در كمین نشسته. بی شك كسی كه از آسمان سقوط میكند، قدرت تصمیم گیری را از دست میدهد و با سرعت و شتاب كه هر لحظه فزونی می گیرد، به سوی نیستی پیش میرود و سر انجام محو و نابود می گردد. كسی كه پایگاه آسمان توحید را از دست داده، دیگر نمی تواند ضمام سرنوشت خود را به دست گیرد هرچه در این مسیر جلوتر میرود، شتابش در سقوط فزونی میابد و سر انجام تمام سرمایه های انسانی خود را از دست خواهد داد. به راستی تشابهی پویاتر و زنده تر از این تشبیه برای شرك پیدا نمی شود.(2)

1. سوره حج آیه 31
2. نمونه ج 14، ص 95


"یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُوا اجْتَنِبُوا كَثِیرًا مِّنَ الظَّنِّ إِنَّ بَعْضَ الظَّنِّ إِثْمٌ وَلَا تَجَسَّسُوا وَلَا یَغْتَب بَّعْضُكُم بَعْضًا أَیُحِبُّ أَحَدُكُمْ أَن یَأْكُلَ لَحْمَ أَخِیهِ مَیْتًا فَكَرِهْتُمُوهُ وَاتَّقُوا اللَّهَ إِنَّ اللَّهَ تَوَّابٌ رَّحِیم"[ جمعه 13 آبان 1390 ] [ 11:00 ] [ پابرهنه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


قدرتها و ابرقدرتها و نوكران آنان مطمئن باشند كه اگر خمینى یكه و تنها هم بماند به راه خود كه راه مبارزه با كفر و ظلم و شرك و بت ‏پرستى است ادامه می دهد و به یارى خدا در كنار بسیجیان جهان اسلام، این پابرهنه ‏هاى مغضوب دیكتاتورها، خواب راحت‏ را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانى كه به ستم و ظلم خویشتن اصرار می ‏نمایند سلب خواهد كرد.
صحیفه امام ج‏20 ص : 311

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب