تبلیغات
پابرهنه

پابرهنه
پابرهنگانیم و غیر از خدا كسی را نداریم و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم برنمیداریم. امام خمینی 
قالب وبلاگ
نویسندگان
ج) مطالبات‌ فرهنگی:
‌ فرهنگ، مجموعه‌ای‌ از ارزش‌ها و باورهاست‌ كه‌ هویت‌ معنوی‌ ملت‌ها را تعیین‌ می‌كند و بر زندگی‌ مادی‌ آنها تأثیر شگرفی‌ دارد؛ از این‌ رو قدرت‌های‌ مسلط‌ جهانی‌ برای‌ نفوذ استعماری‌ خود همواره‌ از دروازه‌ فرهنگ‌ و هویت‌ ملی‌ آنها وارد می‌شوند. فرهنگ‌های‌ مسلط‌ و استعماری‌ با مقاصد خاص‌ ضمن‌ تحقیر هویت‌ «خرده‌ فرهنگ‌ها»، فرهنگ‌ خود را مترقی‌ و شكوهمند جلوه‌ می‌دهند؛ البته‌ باید تهاجم‌ فرهنگی‌ و تعامل‌ فرهنگی‌ را از هم‌ تفكیك‌ كرد زیرا «در جریان‌ تبادل‌ فرهنگی، ملت‌ گیرنده‌ فرهنگ، مسائل‌ مورد علاقه‌اش‌ را از فرهنگ‌ دیگر اخذ می‌كند، در حالی‌ كه‌ در تهاجم‌ فرهنگی، فرهنگ‌ مهاجم‌ تلاش‌ دارد تا نقاط‌ مورد نظر خویش‌ را به‌ ملت‌ دیگر تحمیل‌ كند». بنابراین‌ طبیعی‌ است‌ كه‌ جنبش‌ دانشجویی، در طول‌ حركت‌ خود نسبت‌ به‌ پدیده‌ خطرناك‌ تهاجم‌ فرهنگی‌ حساس‌ باشد و از هویت‌ ارزشی‌ و اعتقادی‌ خود به‌ عنوان‌ زیربنایی‌ترین‌ مطالبه‌ فرهنگی‌ حمایت‌ كند. در این‌ قسمت‌ به‌ طور فهرست‌وار گذری‌ به‌ مطالبات‌ فرهنگی‌ جنبش‌ دانشجویی‌ می‌كنیم:
 1 - دفاع‌ از مبانی‌ دینی: اساس‌ ارزش‌های‌ جامعه‌ اسلامی‌ را مبانی‌ عقیدتی‌ و دینی‌ تشكیل‌ می‌دهد كه‌ بی‌شك‌ با فرو ریختن‌ آنها، هنجارها و ساختارهایی‌ كه‌ بر آن‌ بنا شده‌اند، فرو خواهد ریخت. بنابراین‌ ایجاد تشكیك‌ در اعتقادات‌ دینی‌ نه‌ تنها بینش‌ مادیگری‌ را بر جامعه‌ حاكم‌ می‌كند، بلكه‌ زمینه‌ رشد تئوری‌های‌ به‌ ظاهر علمی‌ از قبیل‌ ناسازگاری‌ توسعه‌ با دین، عدم‌ سنخیت‌ بین‌ سیاست‌ و دین، تضاد بین‌ تجدد و سنت و... را نیز فراهم‌ می‌كند.
 2 - مبارزه‌ با حس‌ حقارت‌ در مواجهه‌ با فرهنگ‌ بیگانه‌؛
 3 - تبادل‌ فرهنگی‌ با فرهنگ‌های‌ دیگر به‌ منظور غنی‌ ساختن‌ فرهنگ‌ خودی‌؛
 4 - نفی‌ تعصب‌ و حمایتِ‌ عقلانی‌ از هویت‌ مذهبی‌؛
 5 - دفاع‌ از هویت‌ و اصالت‌ اسلامی‌؛
 6 - مبارزه‌ با فساد اخلاقی‌ و عامل‌ بی‌بند و باری‌؛
 7 - نقد مستمر از آداب‌ و رسوم‌ غلط‌؛


[ سه شنبه 12 بهمن 1389 ] [ 01:00 ] [ پابرهنه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


قدرتها و ابرقدرتها و نوكران آنان مطمئن باشند كه اگر خمینى یكه و تنها هم بماند به راه خود كه راه مبارزه با كفر و ظلم و شرك و بت ‏پرستى است ادامه می دهد و به یارى خدا در كنار بسیجیان جهان اسلام، این پابرهنه ‏هاى مغضوب دیكتاتورها، خواب راحت‏ را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانى كه به ستم و ظلم خویشتن اصرار می ‏نمایند سلب خواهد كرد.
صحیفه امام ج‏20 ص : 311

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب