تبلیغات
پابرهنه

پابرهنه
پابرهنگانیم و غیر از خدا كسی را نداریم و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم برنمیداریم. امام خمینی 
قالب وبلاگ
نویسندگان
گونه‌شناسی‌ مطالبات‌ دانشجویی
برای‌ تقسیم بندی‌ مطالبات‌ جنبش‌ دانشجویی‌ می‌شه چیزای زیادی رو شمرد؛ مثلاً‌ میتویم‌ این‌ مطالبات‌ رو با معیارهای‌ مادی‌ و معنوی‌ طبقه‌‌بندی‌كرد یا اونا رو به‌ آرمانی‌ و واقعی‌ تقسیم‌ کرد، یا به طور‌ جامع‌تر می‌شه اونا رو به‌ بخش‌های‌ سیاسی، فرهنگی‌ و اقتصادی‌ دسته‌بندی‌ كرد؛ اما اینجا به‌ خاطر اختصار و اهمیت(و البته نداشتن علم،آگاهی و فرصت کافی)، اونا رو به‌ صنفی، سیاسی‌ و فرهنگی‌ تقسیم‌ می‌كنیم.


 الف) مطالبات‌ صنفی‌ یا عمومی:‌ اگر نگاه‌ ما به‌ دانشگاه‌ و دانشجو تخصصی‌ باشه و دانشگاه‌ رو به‌ عنوان‌ یه جای علمی‌ و دانشجو را به‌ عنوان‌ نیروی‌ فعال‌ در قسمت های مختلف پژوهشی‌ فرض كنیم، اون موقع باید شهادت بدیم كه‌ مهمترین‌ خواسته‌ صنفی‌ دانشجو، تعلیم‌ و تحقیق‌ است. اگه اینجوری بخواهیم نگاه کنیم هر چیزی برای تقویت‌ آموزش‌ و پژوهش‌ آنهاست، جزء مطالبات‌ اونا محسوب‌ می‌شه. و با این حساب داشتن‌ خوابگاه، سالن‌ غذا خوری‌ مناسب، فضای‌ آموزشی‌ خوب، امكانات‌ آزمایشگاهی‌ و... مهمترین‌ مطالبات‌ صنفی‌ و عمومی‌ می شه.

* خواسته های صنفی میتونه گاهی جنبه سیاسی به خود بگیره که باید مواظب بود که  جنبش دانشجویی که باید مطالبات خود را برای آرمان ها خرج کنه به قتلگاه نره / و یا اینکه میتونه شمه ی فرهنگی داشه باشه
اما به هر حال با در نظر گرفتن وضعیت واقعی دانشگاه ها که دانشجو پروری(با توجه به مطلب فوق) نیست میشه دست نا اهلانی که هر از گاهی برای برپای جنجالی درون دانشگاه به مقاصد سیاسی و حزبی در جریان سازی مسائل صنفی در دانشگاهها دید
* این آسیب هم متوجه تعدادی هست که سطح توقعات آنها از مطالبات صنفی بالاتر نرفته و گاه جنبش دانشجویی و دانشجو را در این سطح نگه داشته اند.

ادامه دارد...[ دوشنبه 4 بهمن 1389 ] [ 01:00 ] [ پابرهنه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


قدرتها و ابرقدرتها و نوكران آنان مطمئن باشند كه اگر خمینى یكه و تنها هم بماند به راه خود كه راه مبارزه با كفر و ظلم و شرك و بت ‏پرستى است ادامه می دهد و به یارى خدا در كنار بسیجیان جهان اسلام، این پابرهنه ‏هاى مغضوب دیكتاتورها، خواب راحت‏ را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانى كه به ستم و ظلم خویشتن اصرار می ‏نمایند سلب خواهد كرد.
صحیفه امام ج‏20 ص : 311

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب