پابرهنه
پابرهنگانیم و غیر از خدا كسی را نداریم و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم برنمیداریم. امام خمینی 
قالب وبلاگ
نویسندگان
چگونه خود را سیاسی نشان دهیم؟
برای خیلی ها این مهم است که بقیه او را سیاسی و یا در اصطلاح کف جامعه، او را مطلع از وضعیت جامعه و مسائل سیاسی بدانند. اما شاید خود فرد اطلاع چندانی نداشته باشد. با چند تکنیک ساده مشکل حل می شودو تعدادی از موارد را حتی در مناظرات می توان به کار برد. این راه ها قبلا به وسیله گروه های مختلفی تست شده و جای نگرانی وجود ندارد.
 اما اینها صرفا مسکنی بر درد است:

کلمات خاص را یاد بگیرید.
لازم است که کلمات یا ترکیبات خاصی را به یاد داشته باشید و از آنها استفاده کنید. جامعه لغات خود را گسترش دهید. از استفاده از کلمات کلیشه ای بپرهیزید مثلا کمونیسم خیلی کلیشه ای است. مثال زیاد است ولی برای نمونه:
کلماتی خاص مثل اومانیسم، پلوراریسم، اولیگارشی و ترکیباتی مانند اشراف سالاری ملی، جیغ بنفش، حاکمیت دینی

کلمات پیچیده را در جملات ساده به کار ببرید.
یکی از بدترین حالات صحبت این است که بیایید کلمات سخت را در یک جمله پشت سر هم به کار ببرید در این صورت مخاطبان شما احساس میکنند که می خواهید بهشان فخر بفروشید و حتی بعدا پشت سرتان خواهند گفت که فلانی خودش هم نفهمید که چی میگفت.
بهتر و حتی جذاب تر است که شما جملات ساده و همه فهم بگویید اما خیلی کم از کلمات و ترکیبات خاص در میان جملات ساده استفاده کنید. مخاط در خواهد یافت که شما با درک معنی و عمق محتوایی، کلمه را به کار برده اید.

اگر نمی دانید آخر از همه صحبت کنید.
اگر درباره موضوعی اطلاعی ندارید جزء آخرین نفراتی باشید که صحبت میکنید و به جای اظهار نظر سعی کنید نظر یکی از بخت برگشتگان را نقد کنید و نیاز نیست درباره اصل موضوع اظهار نظر کنید

کلی گویی کنید.
اگر کسی نظری را داد و اطلاع خاصی نداشتید بار رد کلیت صحبت طرف مقابل، یک جمله کلی بگویید.
مثلا اگر طرف مقابل شما در باره ضرورت اتحاد اصول گرایان صحبت میکند و استدلال های خوبی هم می آورد میتوانید با این جمله کلی حداقل بازنده نباشید"اتحاد خوب است اما نباید از اصول کوتاه اومد و تساهل و تسامح به خرج داد"

هیچ کس را به طور کامل قبول نکنید.
مثلا اگر شریعتمداری در کیهان مقاله ای نوشت در زمانی که درباره مقاله بحث می شود این جمله کارساز است که "هر چند که حرف های خوبی زده است ولی با همه صحبتش موافق نیستم " درباره هر کسی میتوانید این جمله طلایی رو به کار ببرید. این جمله نشان دهنده این است که شما اشکال نویسنده و یا سخنران و ... را گرفته اید و این خودش یعنی سطح من بالاست.

وقت خود را کم و سر خود را شلوغ جلوه دهید.
اگر حرفی را زدید و کسی خواست که بیشتر برایش توضیح دهید هر چند که برایش توضیح می دهید ولی ابتدای کار جمله طلایی دیگری بگویید"توضیحش خیلی مفصل هست ولی همین قدر بگم که..."


سخن آخر...
اگر کسی از یکی از این راه ها استفاده کرد به معنی این نیست که بی اطلاع است و دارد خود را شخص با اطلاعی نشان میدهد ولی انسان های بی اطلاع با این روش ها می توانند ضعف خود را پنهان کنند.
همیشه این ضرب المثل به یاد داشته باشید که "دیر و زود دارد ولی سوخت و سوز ندارد." همه کارهای بالا صرفا گول زدن خود است و به زودی آنچنان ضایع شوید که خودتان هم باورتان نمی شود آنوقت هست که سوخت و سوز هم پیدا میکند. زیرا راه حل های مچ گیری این راه ها هم کشف شده است.
اما به دور از همه اینها، از بعد از این(حماسه سیاسی) باری که بر دوش امت حزب الله بوده سنگین تر شده و باید قوت تئوریک خود را قدرت بخشید و این وظیفه ای است که تنها یک راه دارد و آن هم مطالعه هست...[ پنجشنبه 13 تیر 1392 ] [ 20:36 ] [ پابرهنه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


قدرتها و ابرقدرتها و نوكران آنان مطمئن باشند كه اگر خمینى یكه و تنها هم بماند به راه خود كه راه مبارزه با كفر و ظلم و شرك و بت ‏پرستى است ادامه می دهد و به یارى خدا در كنار بسیجیان جهان اسلام، این پابرهنه ‏هاى مغضوب دیكتاتورها، خواب راحت‏ را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانى كه به ستم و ظلم خویشتن اصرار می ‏نمایند سلب خواهد كرد.
صحیفه امام ج‏20 ص : 311

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic