تبلیغات
پابرهنه

پابرهنه
پابرهنگانیم و غیر از خدا كسی را نداریم و اگر هزار بار قطعه قطعه شویم، دست از مبارزه با ظالم برنمیداریم. امام خمینی 
قالب وبلاگ
نویسندگان

قرار بود زودتر از اینها بنویسم اما متاسفانه اینترنت در دسترسم نبود.این پست را یك مقدار بازتر یا جزئی تر یا... مینویسم.

شهریور 89 زمانی كه قرار شد بریم ناحیه و بین دو گزینه انتخابات جهت مسئول حوزه، برگزار بشه. نتیجه به نحوی رقم خورد كه من اصلا فكرش رو نمیكردم(به اتفاقات اون روزها نمی خواهم بپردازم اما معتقدم همه بزرگواران اشتباه كردند) اون روز 11 ام بود. اردیبهشت 91 هم كه قرار شد بریم ناحیه و رفراندوم برگزار بشه اون روز هم 11 ام بود.

از 11 ام تا 11 ام اتفاقات و تحولات و پیشامد هایی رخ داد كه هر كدام جای بحث دارد اما الان نه خوشحالم و نه ناراحت در واقع نه احساس رضایت دارم و نه ناراضیم و این حالت دوگانگی چیزی است كه این روزها و این مدت به شدت داره منو اذیت میكنه حداقل اگر تكلیف مشخص بود راه حل داشت. فقط به این نتیجه رسیدم كه باید زمان بگذرد.شب قبل از 11 ام خوابم نبرد كه این حالت برای یه مسئول حوزه در تمام دوران مسئولیت امر عادیی هست اما این بار متفاوت بود چون حالت مذكور را داشتم.

مسئول حوزه بودن در این سطح، تجربه ای متفاوت بود تجربه ای كه هیچ جا نداشتم بسیار شیرین و بسیار تلخ.
همیشه سعی بر این بوده با سنجیدن شرایط و با اتكا به خرد جمعی و عاقلانه تصمیمات گرفته شود اما با اقتدار كامل اگر بخواهم دقیق تر بگم وظیفه را انجام دهم و مصلحت حوزه در نظر باشد و نه مصلحت افراد

چیزهایی رو به دست آوردم كه خیلی ارزشمند است و چیزهایی رو از دست دادم كه اصلا غمش را نمی خورم.از لحاظ مادی حتی باید از خود هم مایه بذاری اما غیر مادی بسیار متفاوت است. چیزهایی به دست میاری كه  اصلا قابلیت این رو نداره كه همش رو اینجا بنویسم شاید این رو تنها كسانی درك كنند كه قبلا و یا بعدا تجربه این جایگاه رو دارند و یا به دست می آورند.

سخت ترین چیز برای من این بود كه جواب مسئله ای رو نتونم پیدا كنم كه بحمد الله برای همه چیز راه حلی داشتم البته متناسب با شرایط خودش چه امور كاری چه حاشیه ای اما در آخر كار دو موضوع بود كه شاید وقت نبود شاید هم ...

شیرین ترین چیز این هست كه كسی كه مسئول حوزه میشه مورد عنایت و توجه حضرت حق خصوصا شهید شاهچراغی قرار میگیره خوشم میفهمه و این همیشه یك قانون ثابت است اما تا وقتی كه خرابش نكردی یعنی اخلاصت رو از دست ندادی الان كه تقریبا جدا شده ام این رو بهتر میفهمم.

جالب تر هم اینكه به خاطر همین عنایت وقتت بركت پیدا میكنه. كارهایی رو كه در طول یك روز انجام میدادم اگه الان همون كارها رو بخوام در یك روز انجام بدم، نمیتونم به پایان برسونم.

فكر میكردم از وقتی كه مسئولیت رو تحویل بدم راحت میشم اینقدر كه میتونم حتی راحت بخوابم و با فكر كارها به خواب نرم و با فكر كاره از خواب بلند نشم و خواب هایم مثل بقیه باشد اما میبینم حالا هم فرقی نكرده و حتی خواب راحتی رو ندارم بخاطر كارهای كرده و نكرده ام به خواب میرم و از خواب بلند میشم و خواب میبینم. این هم میگذرد.


قصد داشتم مطالب بسیاری رو در جلساتی كه جدا برگزار شد بگویم اما شاید زبانم دیگر تاب این را نداشت. جلسه اول(روز چهارشنبه گذشته ساعت 2) بعد از اینكه گفتم "ان شا الله این آخرین باری هست كه مزاحم میشم" ، تعدادی با ان شا الله پاسخ دادن و شاید فكر كردن كه من نشنیدم اما شنیدم و بسیار خنده ام گرفته بود مثل خودشان اما نخندیدم همه اینها مانند جلسه بعد كه همان روز اما ساعت 6 برگزار شد لیكن با كمی تفاوت. سعی كردم در هر دو مورد صحبت هایم را كوتاه كنم ولی فكر میكنم شاید حق مطلب ادا نشد مخصوصا در جلسه اول


در حال حاضر هم یكی از دوستان دعوت كرد و ما هم لبیك گفتیم كه در خارج از مجموعه برای نهادی تقریبا دانشجویی، یك كار مطالعاتی نسبتا زیاد انجام دهم و در كنار این چند كتابچه ای كه در موضوعات سیاسی نوشته اند را بررسی و احیانا اصلاح و تكمیل كنم.


مهمتر اینكه از عمق وجود حلالیت میطلبم و اگر كسی هم حلال نكرد بگوید تا به نحوی جبران كنم. حلال كنید برای همه كارها و رفتارها و دعا كنید به یك پابرهنه

 * ببخشید اگه طولانی شد. دوست داشتم زیادتر بنویسم كه مجال نیست. ان شا الله اگر قسمت بود و مشكلی پیش نیامد چیزهایی خواهم نوشت.
[ سه شنبه 19 اردیبهشت 1391 ] [ 07:54 ] [ پابرهنه ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ


قدرتها و ابرقدرتها و نوكران آنان مطمئن باشند كه اگر خمینى یكه و تنها هم بماند به راه خود كه راه مبارزه با كفر و ظلم و شرك و بت ‏پرستى است ادامه می دهد و به یارى خدا در كنار بسیجیان جهان اسلام، این پابرهنه ‏هاى مغضوب دیكتاتورها، خواب راحت‏ را از دیدگان جهانخواران و سرسپردگانى كه به ستم و ظلم خویشتن اصرار می ‏نمایند سلب خواهد كرد.
صحیفه امام ج‏20 ص : 311

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
امکانات وب